Gynekologická ambulance Chrudim


 

Potkal jsem svého (bývalého) kamaráda lékaře v obchodě a během kraťoučké rozpravy mi stačil sdělit, že na Ukrajině to asi nebude tak zlé, když tam Ukrajinci jezdí na dovolenou. To mě tak překvapilo, že jsem rozhovor kvapně ukončil a konsternován odkráčel. Ten dojem, že se stává normou nadávat na Ukrajince, už nějakou dobu mám. Ale že vzdělaný člověk takhle primitivně uvažuje, to mě zklamalo docela hodně. Pokud někdo utekl z Ukrajiny v začátcích války třeba ze Lvova, kdy nebylo nic jistého a na dům mu mohla kdykoliv spadnout ruská bomba, kdy ani teď mu strach o děti nedovolí se natrvalo vrátit, tak nevidím důvod, proč by v době dovolené (oni totiž tady Ukrajinci pracují a odvádějí, na rozdíl od spousty Čechů, daně) nemohl zajet do své domoviny třeba za rodiči, kteří tam často zůstávají i přes nebezpeči! Proboha, lidi, to jste takoví sobci??!
 
 
Takže důchodová reforma:

Někteří komentátoři jsou toho názoru, že Babiš po volbách, které mu možná vyhraje i to, že „zachrání“ své voliče před důchodovou reformou, bude muset potom udělat nepopulární opatření. Ale proč by musel? On nemusí a nechce, on chce být stále volen a tím být u zdroje státních peněz. Že zemi zadluží je mu zcela šumafuk. Obyčejný člověk státnímu dluhu nerozumí a ani ho to nezajímá. Jestli ve státní pokladně bude chybět 500 miliard nebo 1000, koho to zajímá, já chci svůj důchod a Andrej mi to zajistí. Ano, AB si půjčí za drahý úrok další peníze a až bude katastrofa, tak si na čtyři roky po prohraných volbách půjde do opozice zanadávat na tu nejhorší vládu v historii a zase se vrátí, protože ta nová vláda bude muset dělat nepopulární opatření, aby napravila jeho rozhazovačnou politiku a nikdo jí potom nebude znovu volit. A takhle to půjde pořád dokola. Bohužel.

Mně by to mohlo být jedno, já svůj důchod mám a stačí mi. Dokonce když vidím svoji ženu, která má náročnou práci a chodí domů unavená a důchod jí čeká až za pár let, měl bych být proti prodlužování odchodu. A naše děti vychováváme tak, aby byly schopné se o sebe postarat i bez státu.  Ale mám svoji zemi rád (teď nemluvím o všech lidech) a záleží mi na tom, jak prosperuje.

Babišovi voliči si myslí, že ten pán za ně bojuje a zachrání je před vším možným. Nikoliv. On jen chce jejich hlasy u voleb. Po volbách jsou mu ukradení. Až zase před dalšími. Znáte termín užiteční idioti? Je to příliš tvrdé? Ale vsadil bych milion, kdybych ho měl, že právě takhle pan Babiš uvažuje.

Víte, že už od roku 2015 (ano, letos je to 9 let) slibuje, že předloží návrh důchodové reformy?

A co navrhuje ANO (ale je to jenom jeden dopis, tak nevím, jak to myslí vážně) - snižování podílu šedé ekonomiky, důsledný výběr daní, snižování výdajů ministerstev a Úřadu vlády, podpora dlouhodobého hospodářského růstu a porodnosti prostřednictvím prorodinné politiky nebo nový zdroj v podobě "investičního pilíře". Tedy to, co vždycky plánuje každá vláda při svém nástrupu k moci! Mimochodem, hádejte, kdo zrušil druhý pilíř spoření na důchod, který zavedla Nečasova vláda? Ano, pan ministr financí Babiš ve vládě ČSSD r. 2015.

To, že zástupci ANO nepřišli na schůzku o důchodech, kterou svolal prezident Pavel, už je vyloženě trapné, ale od pana inženýra nepřekvapivé.

 

Před evropskými volbami se najednou v televizi objevuje obskurní komunistka, asi víte která, ale ani se mi nechce jí jmenovat, (nechápu, proč jí do debat zvou, když zastupuje takový zlomek voličů, možná se jim líbí, jakou konfliktní atmosféru vždycky vyvolá)) a bohužel chodím do práce kolem bilboardu, kde hlásá "Stop bruselskému diktátu". Tak bych chtěl připomenout lidem, kteří pochybují o výhodnosti našeho členství, že za dobu naší účasti jsme dostali z Unie o tisíc miliard víc, než jsme do ní zaplatili. Ale můžeme ty peníze samozřejmě vrátit a další nechtít a v tom případě nám nemá kdo co diktovat, že? Asi už si nevzpomenete na to, jak vypadaly české záchody. Ale ty se vylepšily jen kvůli bruselskému diktátu. Atd.,atd.
 
 
A hned další poznámka, co mám na srdci. Viděl jsem video, kde promlouvají politici a někdo šikovný pomocí umělé inteligence video upravil tak, že jsem se musel hodně soustředit, abych poznal podvrh. Samozřejmě to bylo o to jednodušší, že to bylo vtipné a nereálné. Ale hlas a pohyby rtů byly velmi velmi věrné. Proto se obávám každých dalších voleb, protože lze velmi snadno ovlivnit člověka, kteří třeba hůře vidí nebo je zaslepen nekritickým obdivem ke svému milovanému polititovi nebo nekritickou nenávistí k neoblíbenému politikovi. Prosím proto laskavé čtenáře/ky: berte za pravdivé pouze to, co vidíte naživo nebo případně v přímém televizním přenosu. Vše ostatní může být podvrh!
 
 První jarní! Byl jsem jsem vyzván, abych sem zase něco napsal. Sice jsem chtěl reagovat až na nějakou zásadní událost, ale budiž. Podělím se o poznatky, které jsem získal z dnešní televizní diskuze se zástupci zemědělců (teď nemyslím stávkující). Vyšlo najevo, že do Evropy proudí ve velkém množství ruské obilí. Ti, kteří Ukrajince nesnáší, je viní i z potíží našich zemědělců. Ukrajině Rusko poničilo nebo okupuje její úrodné lány a nyní pěstuje dvakrát víc obilí než Ukrajina a převzalo její odbytiště včetně Afriky, kde obilí využívá k získání vlivu a spojenců. A u nás v české kotlině je problémem zemědělců nikoliv ukrajinské obilí, jak se pořád omílá, ale to, že jeden monopol (vlastněný AB) ovládá vstupy, například výrobu hnojiv, a z druhé strany monopol výroby potravin se stejným vlastníkem zase diktuje ceny, za které vykupuje od zemědělců.
 
Také mohu přidat jedno "odposlechnuto v hospodě")(na obědě): jeden pán u vedlejšího stolu se rozčiloval, že chudák AB je kritizován za sprostý estébácký email ,kdy tento oblíbený politik zadával hledání kompromitujících informací na ministra zahraničí omylem někomu jinému než svému člověku (mimochodem, člověk, který neumí řádně odeslat email má řídit stát??). A že prý v kauze Čapí hnízdo přece taky popotahovali jeho děti. AB má tu obrovskou výhodu, že jeho voliči nejsou schopni nebo ochotni rozlišovat a přemýšlet. Na jedné straně se o syna zajímala policie, protože tatínek zatáhl své děti do svých čachrů s dotacemi, na druhé straně bývalý estébák dělal to, co od mládí umí nejlépe. A ještě s hrubostí, kterou ve svých videích pro příznivce umně skrývá. Holt jednou estébák, navždycky estébák.
 
Nedá se nic dělat, musím opět něco napsat. Z různých anket vychází, že stále méně lidí u nás souhlasí s podporou Ukrajiny. Předpokládám, že vycházejí ze "zaručených" zpráv, které velmi šikovně (to je třeba uznat) dodává Rusko na náš informační trh. K tomu přidejme klasickou lidskou sobeckost. Tak těmhle s prominutím omezeným lidem vzkazuji: když nebudeme pomáhat Ukrajině udržet Rusko na uzdě, ti Ukrajinci, které tak nesnášíte, tady budou v mnohonásobném množství!    
 
Pokud i vy patříte k lidem postiženým davovou psychózou z blížící se chudoby a hladomoru (omlouvám se za striktní tón, ale už mě to poněkud štve) , vězte, že je Česká republika zemí s nejmenším počtem lidí ohrožených chudobou v rámci EU( a jelikož je Evropa bohatá, tak to znamená skoro i v rámci celého světa!). Podle posledního dostupného výzkumu hrozila chudoba nebo sociální vyloučení necelým 12 procentům obyvatel. Vyšší počet lidí ohrožených chudobou tak mají i v Rakousku, Německu, Polsku nebo na Slovensku, nejhorší situace je pak v Rumunsku a Bulharsku, kde číslo přesahuje 30 procent. ANO a televize Nova a další média se přiživují na  špatné náladě , kterou samy pomohly vyvolat neustálými demagogickými výkřiky. Ano, zdražuje se, ale to není jen u nás. Ano, lidé tím pádem mohou méně utrácet, ale pouze tím se sníží inflace, to je zákonitý neustálý koloběh. Nehájím tady rozhodně vládu! Ale bez dalšího zadlužování by to jiná vláda a přes velkohubá prohlášení prostě nezvládla. Radím všem, počkejte rok a uvidíte, bude to dobré (aniž bych byl přesvědčen, že teď je to špatné).
 
Tak nám stávkují učitelé. A prý za vyšší mzdy kuchařek a tak. A že školy nemají peníze. Tak jsem se podíval na web školy např. v Chrasti.
A zde máme ceník obědů: 
                  I. kategorie 7 – 10 let  30,- Kč

                   II . kategorie 11 – 14 let   32,- Kč 

                   III. kategorie 15 a více     34,- Kč 

                   Cizí strávníci                  100,- Kč

 

Tyto ceny jsou navýšené (od 1.9.23) oproti cenám od 1.9.2022 (mezitím díky inflaci stouply ceny o mnoho procent) ve všech kategoriích o pouhé 2 koruny! Pro cizí strávníky o 5 Kč! Tato sorta strávníků je obzvlášť zajímavá. Proč mají oběd za 100, včetně polévky, možná i dezertu??? Pokud se jedná o sociální případy, skutečně to má řešit škola ze svého? Dále dětské obědy. Skutečně dokáže maminka doma dítěti uvařit plnohodnotný (!) oběd za 34,- Kč. Myslím, že ne. A proč by to tedy mělo být ve škole levnější?!

Další otázka je cena obědů pro učitele. Z ceníku mi vyplývá , že se ve škole najedí za 34,- Kč. Pokud to tak je, tak to už je pro mně do nebe volající - při příležitosti stávky za zvýšení peněz do školství. No nic, vzal jsem si do ruky kalkulačku jako bych byl ředitel. Já bych zvýšil pro žáky cenu oběda o 10 Kč. Aby se nám to lépe počítalo, budeme brát počet obědů za měsíc 20. Rodiče by tedy připlatili pouze 200 Kč měsíčně. Učitelům bych obědy zdražil na 100 a cizím na 120. Suma sumárum jen v případě žáků, kterých je podle webu školy asi 500, by to bylo měsíčně 20x10x500= 100.000 Kč na platy kuchařek. No a z těch zbylých strávníků by jistě něco káplo i na školníka, uklizečku a tak.
Z mého pohledu jsou platy kuchařek těžkým selháním ředitelů škol+zřizovatelů.
 
Čest Karlu schwarzenbergovi!
 
Podporuji Izrael.
Pokud by někdo chtěl získat povědomí o vzniku Izraele a Palestiny, doporučuji toto:https://denikn.cz/…lo/
 
25.10. V krátké době se znovu musím vypsat ze šoku a zklamání, tentokrát z toho, že podle průzkumu agentury STEM věří Babišovi 42 a Okamurovi 35 procent obyvatel!! Člověku, který by považoval český národ za vzdělaný, bych to asi musel rozmluvit, protože když tak velká část lidí věří těm lhářům, aniž by si ověřili fakta, tak se o nějaké moudrosti nedá hovořit.
Lidé spíš věří lžím, že stoupá kriminalita v souvislosti s příchodem Ukrajinců, než policejním statistikám, které říkají pravý opak! 
U nás klesá teď inflace skoro nejrychleji v Evropě (rychleji se zlevňuje jen v Nizozemsku), ale čecháček potřebuje na něco/někoho nadávat, takže stále je všechno špatně. 
95 procentní závislost na ruském plynu se vládě podařilo snížit na 4 procenta, ale koho by zajímala taková suchá fakta.
To, že vláda krotí státní (neboli náš/váš) dluh, je nuda (vlastně ne, je to katastrofa, berou nám naše peníze! ať je vezmou někde jinde!), ale daleko lépe uším tragédů zní, když ANO mluví o rozvratu financí! 
Když se vláda odváží udělat něco pro zachránění důchodů do budoucna, národ se bouří, pan Havlíček tvrdí, že se musí něco udělat, ale jinak a lépe, a nevšiml si, že na to měli ve vládě dost času, aby se o něco pokusili.
Lidé spíš věří tomu, že Ukrajinci připraví "naše lidi" o peníze, pravda je ale opačná, na daních do státní kasy přispívají mnohem více, než dostávají.
Tímto obviňuji pány Okamuru a Babiše ze šíření lží, dezinformací a nenávisti!
 
23.10. Zase jeden šílený projev pana ing. Babiše! Ten pán se přesvědčil, že lhát se může a že je to výhodné, a lže a lže a lže. Akorát se mi z toho chce zvracet, co je schopen vypustit z toho jeho otvoru na obličeji. Já sice nechápu, že tomu tolik lidí věří, ale holt spoluobčany máme různé. K zasmání je jeho výrok, že on nemluví, ale koná. Jeho projev trval hodinu a 40 minut.
 
Tak po nějaké době je zase o čem psát.  Jako asi všechny, také mne nadzvedla suverenita ministra Blažka s jakou setrval 5 hodin se zloduchem Nejedlým a ještě se dětinsky vymlouval. Nemám tušení, co projednávali a nevěřím, že to byl jen tak nějaký pokec, to by mu za ten průšvih nestálo. Nemám rád tohoto ministra, jinak mi nikdo z vlády nevadí (a dokonce si myslím, že svoji práci dělají dobře, ač si spousta lidí bude ťukat na hlavu). ALE! Vím jak se dělá politika, i čestný premiér Fiala potřebuje někoho na černou práci k domlouvání všeho možného v kuloárech, protože tam se dělá ta skutečná politika, mimo dohled kamer. A protože pan Blažek je v tomhle mistr všech mistrů, premiér si ho podle mě nechá, přestože protestují politikci napříč spektrem. A jelikož vím, že politika nikde na světě není romantický příběh o lásce, zatínám zuby a smiřuji se i s tím Blažkem, se kterým bych rozhodně nekamarádil.
 
Nedá mi to nereagovat na mediálně vděčný případ napadení Roma Ukrajincem v Pardubicích. Rád si počkám na objasnění, ale jsem si jist, že řada spoluobčanů bude poukazovat na to, jak jsou tady Ukrajinci nebepeční, podobně jako imigranti na západě. Takže já si myslím toto: je veliký rozíl mezi imigranty z blízkého východu a Afriky a Ukrajinci. A sice v tom, že tito mladíci jsou tady bez rodin a většinou nepracují, tudíž jejich (celkem pochopitelná) nuda a frustrace vede až k agresivitě. Naproti tomu Ukrajinci zde většinou pracují, mají tady rodiny a nemají motivaci k násilí.
Motivaci k provokaci vidím spíš u Romů, kterým někteří velmi rádi nakukají, že jim uprchlíci ubírají sociální dávky (což je samozřejmě nesmysl).
 
 
Tak jsem se dočetl, že v nějaké anketě si 84 procent lidí myslí, že tato vláda je nejhorší od dob Nečase. Tak tady prohlašuji, že já jsem s touto vládou spokojen (přestože mi nic nedala ani neslíbila), jelikož si myslím, že svoje věci dělá správně a jak nejlépe je možné. Problémy má celá Evropa a my jsme prakticky ve všech ukazatelích (nedostatek léků, inflace, energie) někde uprostřed. Lidé vždycky budou nadávat na vládu, ale teď je to jako kdyby zadlužený člověk s hrozícím bankrotem požádal o pomoc finnčního poradce a pak mu nadával, že mu nedovolí koupit si nové kolo.
 
Namátkou jeden rozhovor s pacientkou. Normální paní (žádný pivní dědek, který ví všechno nejlíp, často pěkné pitominy), 59 let. Prý půjdeme do důchodu v 70. Povídám No vy přece ne. No tak naše děti. A vy se nebojíte, že pro vaše děti na důchody nebude? No bojím. Tak jsem se paní snažil vysvětlit, že naše děti se o sebe budou umět postarat, budou si šetřit na důchod a budou mít lehčí práci. A ti , kdo budou pracovat těžce, ti do důchodu později nepůjdou, možná dokonce dřív, a tak dále. Tak snad se mi ji podařilo uklidnit. Ale bylo to po ránu v pondělí, kdy jsem měl ještě energii a chuť někoho o něčem přesvědčovat.
 
Po čerstvé zkušenosti z poslanecké sněmovny, kde se opozice ohnivě bila za české důchodce, musím zas něco napsat.Tito plamenní řečníci velmi dobře vědí, jak to máme s financováním důchodů. Těmto dobře finančně zabezpečeným lidem samozřejmě nebude v budoucnu vadit problém s důchody, ti mají peněz dost. Oni hlavně potřebují hlasy voličů a dobře vědí, že důchodci jsou jejich silnou základnou. Nějaká odpovědnost za budoucnost jim volby nevyhraje. Jsem rád, že tato současná vláda na sebe odvážně vzala to břímě zloby mnoha důchodců a dělá,co je nutné. Jsem rád, že spousta důchodců dává přednost budoucnosti vlastních vnoučat před pár stokorunami. Mimochodem, většině zaměstnanců se může o dorovnávání inflace zvýšením mzdy jenom zdát.
 
Tak včera jsem koupil bochník chleba za 73,- Kč (cenu jsem se dozvěděl až při placení). Bylo to sice v malé pekárně, ale takovou cenu si můžou dovolit jenom proto, že i jinde jsou ceny pečiva vysoké. Milé voličky Andreje Babiše, mohly byste se ho, prosím, zeptat, proč tomu tak je, když jeho Agrofert ovládá prakticky polovinu trhu s pečivem? A na druhou stranu například v nedávném inzerátu, který zveřejnil Úřad práce, nabízí za hlavní pracovní úvazek Pekárna United Bakeries, která spadá pod holding Agrofert, hrubou mzdu 17 900 korun. To je přibližně 15 800 korun čistého za práci ve třísměnném provozu. Vysoké ceny produktů, nízké mzdy zaměstnanců, to se to bohatne!  Nezaznamenal jsem, že by se poslanci ANO Schillerová či Havlíček v diskuzích vášnivě zasazovali o snížení cen potravin. Pročpak, když jinak s oblibou kritizují úplně všechno?
 
To je úleva!!!
PO 20 LETECH (!!!) bude normální prezident, kterého si budu moci dát na zeď!
Děkuji a gratuluji ženám v obcích, které volily dobře, řada z nich je příjemným překvapením. Některé jsou zklamáním, přestože jsem se snažil.
 
 
Něco z jiného soudku pro zpestření. Stále čtu a slyším v médiích, jak ženy řeší svojí rovnoprávnost. A potom přichází dosud svobodná žena po porodu do ordinace a když se zeptám, jak se miminko jmenuje, tak příjmení prý po partnerovi (čest výjimkám). A vezme si vás (často je to už druhé dítě s tím samým), ptám se. Nevím, slýchám často. Ta žena si odtrpí potíže těhotenské a porod, ale na "jeho počest" (cituji)(!) má jméno po příteli, který se zasloužil jen jednou hezkou chvilkou. A prý se to tak dělá. Tak tohle já, s dovolením, nechápu.
 
 
Včera jsem opět vyslechl "člověka s nedostatkem pravdivých informací" (radši bych to napsal jedním slovem, ale ovládnu se), který se rozčiloval, že Ukrajinci sem jezdí v Lexusech a ještě tady berou peníze. Tak chci říct, že kdyby na Chrudim začaly dopadat rakety, tak taky vezmu svoje pěkné auto, na sebe si vezmu svoje nejlepší věci a odvezu rodinu do klidných částí Evropy. Tam nebudu mít kromě toho nic, takže budu rád, když mi laskaví lidé pomůžou a ten stát mě finančně podpoří. A ještě něco lidem , kteří si stěžují, že Ukrajinci dostávají nějaké peníze od státu. Český sociální systém poskytuje lidem s různými potřebami celkem 33 (třicet tři) druhů sociálních dávek. Z toho jedna je pro Ukrajince.
 
Tak teď po ostřelování ukrajinských měst ruskými raketami už může Rus(ák)ům fandit jen úplný hlupák nebo stejně zlý člověk jako je Putin.
 
Důvěřuji Fialově vládě, že dělá všechno proto, aby krize nezničila obyčejné lidi ani firmy ani český stát. A podle toho, co jsem si mohl o ekonomické situaci zjistit (jako to mohou udělat všichni) si myslím, že to dělá správně.
 
Ta podobnost Putinova chování s Hitlerem je neuvěřitelná! Teď dokonce, stejně jako Hitler, začal osobně řídit vojenskou taktiku ruské okupační armády. Tak snad v tom kopírování vydrží až do jeho hořkého konce!
 
Rád bych se zeptal lidí, kteří navrhují kompromisní řešení ruské invaze na Ukrajinu, co by dělali, kdyby jim do bytu vtrhl cizí člověk a chtěl v něm bydlet. Nechali by mu v rámci kompromisního řešení jeden pokoj a třeba koupelnu ???
 
Nemůžu si pomoct, ale když někoho slyším říkat, že Ukrajinci jsou vyžírkové a že oni všechno a my nic, pomyslím si něco o sobectví a malosti. Když je někdo v nouzi, mělo by se mu přece pomáhat. Není souměřitelná situace lidí, kteří opustili domov kvůli nebezpečí nebo ho rovnou ztratili, a nás, kteří nejsme chudí a žijeme si tu v klidu. Ale je mi jasné, že chudobu si každý představuje jinak. Pokud má soused víc, tak já mám málo, že?
 
Jedna vzdálená příbuzná v diskuzi prohlásila,že "se jí nelíbí, jak ten Zelenský pořád něco chce a jakoby vydírá". Jelikož tuším, že tento názor není zdaleka ojedinělý, dovolím se zde napsat svůj. Prezident Zelenský je to nejlepší ,co mohlo v těchto časech Ukrajinu potkat. Dělá to dobře a já ho plně podporuji. To že stále o něco žádá je dané tím, že je stále něco potřeba, aby Rusko neobsadilo Ukrajinu a světoví státníci to takto potřebují slyšet. Řada "mírotvorců" navrhuje, ať jim tedy ten kousek Ukrajiny dají, ať je klid (rozuměj ať máme my tady doma klid).
Tito chytráci si asi nepamatují začátek 2. sv. války. Mocnosti daly Hitlerovi naše Sudety, aby udrželi mír. A jak to dopadlo? Radši včas skončím, než budu neslušný.
 
Prosím lidi, aby zůstali laskaví a tolerantní k Ukrajinkám a jejich dětem.
 
 
 
Zdroje ověřených informací: Respekt, Deník N (neplést s Deníkem), Aktuálně.cz, Forum24, Reportéři ČT, 168 hodin.
 
Dezinformační KANÁLY (možno chápat i v tom jiném slova smyslu): Parlamentní listy (ano, ty, kterým začasté věnuje rozhovor pan český prezident, ty, které se tváří jakože jen u nich se dozvíte tu pravou pravdu), Aeronet, AC24, Česko Aktuálně, Důležité 24, Nová Republika, Protiproud, Zvědavec a česká pobočka ruské informační agentury Sputnik.