Gynekologická ambulance Chrudim


 

Tak po nějaké době je zase o čem psát.  Jako asi všechny, také mne nadzvedla suverenita ministra Blažka s jakou setrval 5 hodin se zloduchem Nejedlým a ještě se dětinsky vymlouval. Nemám tušení, co projednávali a nevěřím, že to byl jen tak nějaký pokec, to by mu za ten průšvih nestálo. Nemám rád tohoto ministra, jinak mi nikdo z vlády nevadí (a dokonce si myslím, že svoji práci dělají dobře, ač si spousta lidí bude ťukat na hlavu). ALE! Vím jak se dělá politika, i čestný premiér Fiala potřebuje někoho na černou práci k domlouvání všeho možného v kuloárech, protože tam se dělá ta skutečná politika, mimo dohled kamer. A protože pan Blažek je v tomhle mistr všech mistrů, premiér si ho podle mě nechá, přestože protestují politikci napříč spektrem. A jelikož vím, že politika nikde na světě není romantický příběh o lásce, zatínám zuby a smiřuji se i s tím Blažkem, se kterým bych rozhodně nekamarádil.
 
Nedá mi to nereagovat na mediálně vděčný případ napadení Roma Ukrajincem v Pardubicích. Rád si počkám na objasnění, ale jsem si jist, že řada spoluobčanů bude poukazovat na to, jak jsou tady Ukrajinci nebepeční, podobně jako imigranti na západě. Takže já si myslím toto: je veliký rozíl mezi imigranty z blízkého východu a Afriky a Ukrajinci. A sice v tom, že tito mladíci jsou tady bez rodin a většinou nepracují, tudíž jejich (celkem pochopitelná) nuda a frustrace vede až k agresivitě. Naproti tomu Ukrajinci zde většinou pracují, mají tady rodiny a nemají motivaci k násilí.
Motivaci k provokaci vidím spíš u Romů, kterým někteří velmi rádi nakukají, že jim uprchlíci ubírají sociální dávky (což je samozřejmě nesmysl).
 
 
Tak jsem se dočetl, že v nějaké anketě si 84 procent lidí myslí, že tato vláda je nejhorší od dob Nečase. Tak tady prohlašuji, že já jsem s touto vládou spokojen (přestože mi nic nedala ani neslíbila), jelikož si myslím, že svoje věci dělá správně a jak nejlépe je možné. Problémy má celá Evropa a my jsme prakticky ve všech ukazatelích (nedostatek léků, inflace, energie) někde uprostřed. Lidé vždycky budou nadávat na vládu, ale teď je to jako kdyby zadlužený člověk s hrozícím bankrotem požádal o pomoc finnčního poradce a pak mu nadával, že mu nedovolí koupit si nové kolo.
 
Namátkou jeden rozhovor s pacientkou. Normální paní (žádný pivní dědek, který ví všechno nejlíp, často pěkné pitominy), 59 let. Prý půjdeme do důchodu v 70. Povídám No vy přece ne. No tak naše děti. A vy se nebojíte, že pro vaše děti na důchody nebude? No bojím. Tak jsem se paní snažil vysvětlit, že naše děti se o sebe budou umět postarat, budou si šetřit na důchod a budou mít lehčí práci. A ti , kdo budou pracovat těžce, ti do důchodu později nepůjdou, možná dokonce dřív, a tak dále. Tak snad se mi ji podařilo uklidnit. Ale bylo to po ránu v pondělí, kdy jsem měl ještě energii a chuť někoho o něčem přesvědčovat.
 
Po čerstvé zkušenosti z poslanecké sněmovny, kde se opozice ohnivě bila za české důchodce, musím zas něco napsat.Tito plamenní řečníci velmi dobře vědí, jak to máme s financováním důchodů. Těmto dobře finančně zabezpečeným lidem samozřejmě nebude v budoucnu vadit problém s důchody, ti mají peněz dost. Oni hlavně potřebují hlasy voličů a dobře vědí, že důchodci jsou jejich silnou základnou. Nějaká odpovědnost za budoucnost jim volby nevyhraje. Jsem rád, že tato současná vláda na sebe odvážně vzala to břímě zloby mnoha důchodců a dělá,co je nutné. Jsem rád, že spousta důchodců dává přednost budoucnosti vlastních vnoučat před pár stokorunami. Mimochodem, většině zaměstnanců se může o dorovnávání inflace zvýšením mzdy jenom zdát.
 
Tak včera jsem koupil bochník chleba za 73,- Kč (cenu jsem se dozvěděl až při placení). Bylo to sice v malé pekárně, ale takovou cenu si můžou dovolit jenom proto, že i jinde jsou ceny pečiva vysoké. Milé voličky Andreje Babiše, mohly byste se ho, prosím, zeptat, proč tomu tak je, když jeho Agrofert ovládá prakticky polovinu trhu s pečivem? A na druhou stranu například v nedávném inzerátu, který zveřejnil Úřad práce, nabízí za hlavní pracovní úvazek Pekárna United Bakeries, která spadá pod holding Agrofert, hrubou mzdu 17 900 korun. To je přibližně 15 800 korun čistého za práci ve třísměnném provozu. Vysoké ceny produktů, nízké mzdy zaměstnanců, to se to bohatne!  Nezaznamenal jsem, že by se poslanci ANO Schillerová či Havlíček v diskuzích vášnivě zasazovali o snížení cen potravin. Pročpak, když jinak s oblibou kritizují úplně všechno?
 
To je úleva!!!
PO 20 LETECH (!!!) bude normální prezident, kterého si budu moci dát na zeď!
Děkuji a gratuluji ženám v obcích, které volily dobře, řada z nich je příjemným překvapením. Některé jsou zklamáním, přestože jsem se snažil.
 
 
Něco z jiného soudku pro zpestření. Stále čtu a slyším v médiích, jak ženy řeší svojí rovnoprávnost. A potom přichází dosud svobodná žena po porodu do ordinace a když se zeptám, jak se miminko jmenuje, tak příjmení prý po partnerovi (čest výjimkám). A vezme si vás (často je to už druhé dítě s tím samým), ptám se. Nevím, slýchám často. Ta žena si odtrpí potíže těhotenské a porod, ale na "jeho počest" (cituji)(!) má jméno po příteli, který se zasloužil jen jednou hezkou chvilkou. A prý se to tak dělá. Tak tohle já, s dovolením, nechápu.
 
 
Včera jsem opět vyslechl "člověka s nedostatkem pravdivých informací" (radši bych to napsal jedním slovem, ale ovládnu se), který se rozčiloval, že Ukrajinci sem jezdí v Lexusech a ještě tady berou peníze. Tak chci říct, že kdyby na Chrudim začaly dopadat rakety, tak taky vezmu svoje pěkné auto, na sebe si vezmu svoje nejlepší věci a odvezu rodinu do klidných částí Evropy. Tam nebudu mít kromě toho nic, takže budu rád, když mi laskaví lidé pomůžou a ten stát mě finančně podpoří. A ještě něco lidem , kteří si stěžují, že Ukrajinci dostávají nějaké peníze od státu. Český sociální systém poskytuje lidem s různými potřebami celkem 33 (třicet tři) druhů sociálních dávek. Z toho jedna je pro Ukrajince.
 
Tak teď po ostřelování ukrajinských měst ruskými raketami už může Rus(ák)ům fandit jen úplný hlupák nebo stejně zlý člověk jako je Putin.
 
Důvěřuji Fialově vládě, že dělá všechno proto, aby krize nezničila obyčejné lidi ani firmy ani český stát. A podle toho, co jsem si mohl o ekonomické situaci zjistit (jako to mohou udělat všichni) si myslím, že to dělá správně.
 
Ta podobnost Putinova chování s Hitlerem je neuvěřitelná! Teď dokonce, stejně jako Hitler, začal osobně řídit vojenskou taktiku ruské okupační armády. Tak snad v tom kopírování vydrží až do jeho hořkého konce!
 
Rád bych se zeptal lidí, kteří navrhují kompromisní řešení ruské invaze na Ukrajinu, co by dělali, kdyby jim do bytu vtrhl cizí člověk a chtěl v něm bydlet. Nechali by mu v rámci kompromisního řešení jeden pokoj a třeba koupelnu ???
 
Nemůžu si pomoct, ale když někoho slyším říkat, že Ukrajinci jsou vyžírkové a že oni všechno a my nic, pomyslím si něco o sobectví a malosti. Když je někdo v nouzi, mělo by se mu přece pomáhat. Není souměřitelná situace lidí, kteří opustili domov kvůli nebezpečí nebo ho rovnou ztratili, a nás, kteří nejsme chudí a žijeme si tu v klidu. Ale je mi jasné, že chudobu si každý představuje jinak. Pokud má soused víc, tak já mám málo, že?
 
Jedna vzdálená příbuzná v diskuzi prohlásila,že "se jí nelíbí, jak ten Zelenský pořád něco chce a jakoby vydírá". Jelikož tuším, že tento názor není zdaleka ojedinělý, dovolím se zde napsat svůj. Prezident Zelenský je to nejlepší ,co mohlo v těchto časech Ukrajinu potkat. Dělá to dobře a já ho plně podporuji. To že stále o něco žádá je dané tím, že je stále něco potřeba, aby Rusko neobsadilo Ukrajinu a světoví státníci to takto potřebují slyšet. Řada "mírotvorců" navrhuje, ať jim tedy ten kousek Ukrajiny dají, ať je klid (rozuměj ať máme my tady doma klid).
Tito chytráci si asi nepamatují začátek 2. sv. války. Mocnosti daly Hitlerovi naše Sudety, aby udrželi mír. A jak to dopadlo? Radši včas skončím, než budu neslušný.
 
Prosím lidi, aby zůstali laskaví a tolerantní k Ukrajinkám a jejich dětem.
 
 
 
Zdroje ověřených informací: Respekt, Deník N (neplést s Deníkem), Aktuálně.cz, Forum24, Reportéři ČT, 168 hodin.
 
Dezinformační KANÁLY (možno chápat i v tom jiném slova smyslu): Parlamentní listy (ano, ty, kterým začasté věnuje rozhovor pan český prezident, ty, které se tváří jakože jen u nich se dozvíte tu pravou pravdu), Aeronet, AC24, Česko Aktuálně, Důležité 24, Nová Republika, Protiproud, Zvědavec a česká pobočka ruské informační agentury Sputnik.