Gynekologická ambulance Chrudim


 

 

Informace pro pacientky

Od listopadu přesouváme úterní ordinaci v Chrasti na odpoledne.

# Jelikož je tady opět vlna nadšení z termografie jako metody preventivního vyšetření prsů a řada žen bude jistě potěšena "novou" metodou ,musím je zklamat. Cituji prof. Daneše, špičkového specialisty v mamodiagnostice: termografie se vůbec nehodí pro časné zjišťování malých nádorů prsu, tato metoda je vysoce nespolehlivá. Termografie se prováděla jako doplňující vyšetření přibližně před 20 lety, byla však prakticky ve všech zemích opuštěna. Tyto aktivity jsou zcela komerční a využívají důvěřivosti žen. Mamografie je bezpečná, je doporučovaná všemi státy EU i významnými odbornými společnostmi. Je zatím metodou nejspolehlivější, zejména pokud je doplněna v případě horší přehlednosti žlázy nebo klinické potřeby i ultrazvukem.

Jedinou výhodou termografie je, že je méně nepříjemná než mamografie. Mohu vám upřímně doporučit vyšetření mamografem i nadále pravidelně absolvovat a nenechat se ovlivnit neodbornými články na internetu. Chce se mi věřit, že paní doktorka Gajdošová, která vozí sebou termokamerku třeba i do chrudimského Mamaklubu, metodě skutečně věří (potom nemá dost informací, byť se na svých stránkách odvolává na nějaké studie) a není to pro ní jen výdělečná činnost.  Obávám se , že soudní řízení s příbuzenstvem ženy, která chodila na termograf v domnění, že je dobře hlídaná před rakovinou prsu, a zemřela, by paní doktorka prohrála, protože je lékařům známo,že tato metoda není dostatečně spolehlivá v  nacházení těch počátečních stadií rakoviny, která se dají dobře vyléčit. Také jsem četl i "informaci", že se "v poslední době" zjistilo, že mamograf může způsobovat rakovinu, či jiné problémy s prsy. To je lež. Milé ženy, skutečně si myslíte,že by stát vynakládal velké peníze na vyšetření, které by mohlo způsobit nemoci, jejichž léčbu by potom ten stát musel draze platit? To "ozáření" (jak rády zdůrazňují odpůrkyně mamografie) je ve skutečnosti nepatrné a neškodné,samozřejmě v těch v rozumných intervalech, ve kterých se v praxi provádí.

Pozn.: moje žena samozřejmě chodí na mamograf.

Tak, informace máte, a dál je to jen na Vás. Jak se říká: každý svého štěstí strůjcem.

# Poplatek za předpis léku na odsun menstruace jsme přizpůsobili bodové hodnotě jiných receptů a nově je tedy za 40,- Kč. Naopak jsme snížili cenu snímku z UZ na 20,- Kč

# Zatím stále můžeme pro ordinaci Chrudim registrovat nové pacientky,ale pouze s pojišťovnami: 111,205,207,211

# Nově můžeme poskytovat nejlepší neinvazivní test vývojových vad plodu v republice Panorama.Více informací na stránkách www.gynekolog.cz

# Doporučujeme pacientkám nový web,týkající se antikoncepce: www.forumantikoncepce.cz. Píší ho gynekologové a píší ho dobře!

# Prosím, nepoužívejte příliš (nejlépe vůbec) před vyšetřením parfémy,deodoranty ani parfémované krémy.Poslední dobou se  alergizace ovzduší v ordinaci stává neúnosnou. Děkuji za pochopení.

# Upozorňujeme na zajímavý text ,vhodný k přečtení pro těhotné a jejich rodiny, které přemýšlejí o císařském řezu. Podívejte na       stránky SNGP pod heslem Stanoviska: Informace o možných důsledcích porodu císařským řezem na zdraví ženy a dítěte.

# Nově možno do Chrudimi volat i na mobil 775 429 755

# Novinkou pro mě negativní je to, že poslední dobou se běžně stává, že žena přijde s problémem zpožděné menstruace a neví ,kdy měla tu poslední! Prosím tedy, aby ženy měly tento údaj připravený. Děkuji!

# Na příkaz Státního ústavu pro kontrolu léčiv  jsem ze stránek odstranil zmínky o některých (radši už je nebudu jmenovat) antikoncepčních prostředcích. Budete-li tedy chtít něco vědět, musíte se mě zeptat v ordinaci.

 

# Maminkám, které váhají s očkováním dcer proti rakovině děložního čípku, doporučuji výborný článek, který vyvrací mýty a nepravdy prof. Strunecké z její knihy Doba jedová.  Recenze knihy Doba jedová_RM.pdf

   # Chtěli bychom připomenout maminkám , které chtějí nechat očkovat své dcery proti rakovině děložního hrdla a dětský lékař jim nabídně jen Cervarix, že existuje ještě Gardasil, který je sice asi o 300,- Kč na dávku dražší, ale chrání i proti kondylomatům a papilomatoze hlasivek a nově též Gardasil 9, který kromě toho chrání ještě proti dalším 5 typům papilomaviru.Ten je ale samozřejmě ještě dražší. Podrobnější informace rádi sdělíme v ordinaci.

#  Jako jedna z mála ambulancí v Pardubickém kraji Vám ve spolupráci s bioptickou laboratoří Plzeň (což je jedna z největších a nejlepších světovým cytologických laboratoří !) nabízíme možnost provedení spolehlivějšího vyšetření cytologie čípku. Tato laboratoř jako zatím jediná v republice je schopná provést vyhodnocení odběru metodou ThinPrep s pomocí počítačového sytému Hologic, která se provádí v USA a začíná jako hlavní provádět i v dalších zemích vyspělé Evropy. Spočívá ve spolehlivějším zobrazení buněk sliznice čípku a kontrole počítačem a odborníkem. V rámci tohoto odběru a hodnocení lze snadno zjistit i přítomnost papilomaviru ve tkáni čípku.Tato metoda je dražší, než standardní (takže byste doplácely 500,- Kč), ale také prokazatelně lepší.  Podrobněji na stránkách www.gynekolog.cz. Viz Odkazy.

#  V rámci nadstardandní péče jsme pro Vás připravili PROGRAM ROZŠÍŘENÉ PREVENCE (PROPR), který nad rámec základního gynekologického vyšetření, hrazeného zdravotními pojišťovnami, obsahuje další úkony vhodné a užitečné pro Vaše zdraví, například ultrazvukové vyšetření, zjištění hladiny cukru,cholesterolu atd.Je možné zvolit jen část programu za příslušně nižší částku (350,-,250,-,150,-Kč)

 

 

=  Řada antikoncepčních preparátů má levnější varianty,neboli totéž s jiným názvem od jiné firmy. Nestyďte se nás zeptat!

 

#  Konzultační vyšetření

Nabízíme ženám, které u nás nejsou registrovány, posouzení jejich nálezu na děložním čípku, pokud chtějí znát názor jiného lékaře . Toto vyšetření pojišťovny nehradí a stálo by Vás 290,-Kč .

Pokud by se jednalo o problém, který by vyžadoval navíc vyšetření ultrazvukem,platily byste  590,- Kč.

Také nabízíme podrobné vyšetření v případě vaginálních potíží. Toto vyšetření by z větší části pojišťovna hradila, platily byste 190,- Kč.

Zajímat se o názor dalšího lékaře je Vaše právo, i když nikoliv vždy hrazeno zdravotní pojišťovnou.