Gynekologická ambulance Chrudim


 

 

Informace pro pacientky

# Poplatek za předpis léku na odsun menstruace jsme přizpůsobili bodové hodnotě jiných receptů a nově je tedy za 40,- Kč. Naopak jsme snížili cenu snímku z UZ na 20,- Kč

# Zatím stále můžeme pro ordinaci Chrudim registrovat nové pacientky,ale pouze s pojišťovnami: 111,205,207,211

# Nově můžeme poskytovat nejlepší neinvazivní test vývojových vad plodu v republice Panorama.Více informací na stránkách www.gynekolog.cz

# Vzhledem k přetrvávající špatné spolupráci Vojenské zdravotní pojišťovny budeme pravděpodobně ukončovat smlouvu s touto ZP.   Zvažte,prosím změnu pojišťovny!

# Žádáme ženy, aby si nevolaly kvůli napsání receptu, krom případů, kdy chtějí recept poslat poštou nebo dát do lékárny. Telefonátů  totiž  neúnosně přibylo a jednak je blokovaná telefonní linka, jednak sestra nestíhá ostatní práci. Děkujeme za pochopení!

# Doporučujeme pacientkám nový web,týkající se antikoncepce: www.forumantikoncepce.cz. Píší ho gynekologové a píší ho dobře!

# Prosím, nepoužívejte příliš (nejlépe vůbec) před vyšetřením parfémy,deodoranty ani parfémované krémy.Poslední dobou se  alergizace ovzduší v ordinaci stává neúnosnou. Děkuji za pochopení.

# Upozorňujeme na zajímavý text ,vhodný k přečtení pro těhotné a jejich rodiny, které přemýšlejí o císařském řezu. Podívejte na       stránky SNGP pod heslem Stanoviska: Informace o možných důsledcích porodu císařským řezem na zdraví ženy a dítěte.

# Nově možno do Chrudimi volat i na mobil 775 429 755

# Novinkou pro mě negativní je to, že poslední dobou se běžně stává, že žena přijde s problémem zpožděné menstruace a neví ,kdy měla tu poslední! Prosím tedy, aby ženy měly tento údaj připravený. Děkuji!

# Vzhledem k dotazům na termografii uvedu zde slovy prof. Daneše, špičkového specialisty v mamodiagnostice: termografie se vůbec nehodí pro časné zjišťování malých nádorů prsu, tato metoda je tedy vysoce nespolehlivá. Termografie se prováděla jako doplňující vyšetření přibližně před 20 lety, byla však prakticky ve všech zemích opuštěna. Tyto aktivity jsou zcela komerční a využívají důvěřivosti některých lidí. Digitální mamografie je bezpečná, je doporučovaná všemi státy EU i významnými odbornými společnostmi. Je zatím metodou nejspolehlivější, zejména pokud je doplněna v případě horší přehlednosti žlázy nebo klinické potřeby i sonografií. Jediné, co Vám mohu upřímně doporučit je vyšetření mamografem i nadále pravidelně absolvovat a nenechat se ovlivnit neodbornými články, co lítají na internetu a vyvolávají dojem, že lékaři, kteří tuto metodu nedoporučují, jsou pozadu v myšlení.

 

# Na příkaz Státního ústavu pro kontrolu léčiv  jsem ze stránek odstranil zmínky o některých (radši už je nebudu jmenovat) antikoncepčních prostředcích. Budete-li tedy chtít něco vědět, musíte se mě zeptat v ordinaci.

 

# Maminkám, které váhají s očkováním dcer proti rakovině děložního čípku, doporučuji výborný článek, který vyvrací mýty a nepravdy prof. Strunecké z její knihy Doba jedová.  Recenze knihy Doba jedová_RM.pdf

 

# Novinka!!! Jako první v Evropě a (po USA a Kanadě) třetí na světě mohou čeští gynekologové nabídnout ženám Gardasil 9, očkovací látku proti rakovině děložního čípku se širším spektrem než Silgard či Cervarix. Cena je pochopitelně vyšší - 3x4.000,-Kč.(1.10.2015)

 

# Ptala se mě jedna maminka, že chtěla očkovat dceru proti rakovině čípku, ale bojí se , protože na internetu nějaký doktor psal, že se po vakcíně může umřít. Je to nehorázný nesmysl!!! Takoví "odborníci" z neznalosti věci svými prohlášeními jen pokazí možný efekt plošného proočkování populace a snížení výskytu těch nebezpečných původců rakoviny nejen děložního čípku.

# Nově i do ČR, zatím jako jediné země východní Evropy, dorazila vakcína proti pásovému oparu, která je vhodná pro lidi starší 50let, aplikace je jednorázová, vydrží mnoho let a vyšla by Vás na 4.300Kč,-(1.11.2014)

 

# Znovu připomínáme vhodnost očkování proti rakovině děložního hrdla i pro ženy starší  14 let a  pro již  sexuálně aktivní ženy.

   Nově cena snížena na 2.400 za dávku Silgardu , včetně aplikace.

# Chtěli bychom připomenout maminkám , které chtějí nechat očkovat své dcery proti rakovině děložního hrdla a dětský lékař jim nabídně jen Cervarix, že existuje ještě Silgard, který je sice asi o 300,- Kč na dávku dražší, ale chrání i proti kondylomatům a papilomatoze hlasivek. Je hrubým zkreslením vědeckých informací, pokud lékař řekne, že Cervarix chrání lépe proti rakovině než Silgard. Podrobnější informace rádi sdělíme v ordinaci.

#  Jako jedna z mála ambulancí v Pardubickém kraji Vám ve spolupráci s bioptickou laboratoří Plzeň (což je jedna z největších a nejlepších světovým cytologických laboratoří !) nabízíme možnost provedení spolehlivějšího vyšetření cytologie čípku. Tato laboratoř jako zatím jediná v republice je schopná provést vyhodnocení odběru metodou ThinPrep s pomocí počítačového sytému Hologic, která se provádí v USA a začíná jako hlavní provádět i v dalších zemích vyspělé Evropy. Spočívá ve spolehlivějším zobrazení buněk sliznice čípku a kontrole počítačem a odborníkem. V rámci tohoto odběru a hodnocení lze snadno zjistit i přítomnost papilomaviru ve tkáni čípku.Tato metoda je dražší, než standardní (takže byste doplácely 500,- Kč), ale také prokazatelně lepší.  Podrobněji na stránkách www.gynekolog.cz. Viz Odkazy.

#  V rámci nadstardandní péče jsme pro Vás připravili PROGRAM ROZŠÍŘENÉ PREVENCE (PROPR), který nad rámec základního gynekologického vyšetření, hrazeného zdravotními pojišťovnami, obsahuje další úkony vhodné a užitečné pro Vaše zdraví, například ultrazvukové vyšetření, zjištění hladiny cukru,cholesterolu atd.Je možné zvolit jen část programu za příslušně nižší částku (350,-,250,-,150,-Kč)

Informace poskytne lékař nebo sestra v ambulanci. (zaps. 1.6.2011)

 

=  Řada antikoncepčních preparátů má levnější varianty,neboli totéž s jiným názvem od jiné firmy. Nestyďte se nás zeptat!

 

#  Konzultační vyšetření

Nabízíme ženám, které u nás nejsou registrovány, posouzení jejich nálezu na děložním čípku, pokud chtějí znát názor jiného lékaře . Toto vyšetření pojišťovny nehradí a stálo by Vás 290,-Kč .

Pokud by se jednalo o problém, který by vyžadoval navíc vyšetření ultrazvukem,platily byste  590,- Kč.

Také nabízíme podrobné vyšetření v případě vaginálních potíží. Toto vyšetření by z větší části pojišťovna hradila, platily byste 90,- Kč.

Zajímat se o názor dalšího lékaře je Vaše právo, i když nikoliv vždy hrazeno zdravotní pojišťovnou.